Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Nowoczesny, ale powolny

26.06.2008

Tagi: – Dodał: Marek Borys

Łukasz Buszman,
Echo Miasta, 26.06.2008 r.


Na Szybką Kolej Miejską przyjdzie nam poczekać jeszcze 4-5 lat. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, na śląskich torach wciąż nie pojawił się pierwszy pociąg typu Flirt. Na trasę wyruszy najprawdopodobniej dopiero w pierwszych dniach lipca.


Czekają na pozwolenie
- Przeprowadzono już wprawdzie odbiór techniczny składów, muszą one jednak przejść jeszcze kolejne procedury związane z dopuszczeniem ich na tory. Mówiąc najprościej, muszą otrzymać kolejowe pozwolenie na poruszanie się po torach - tłumaczy Daniel Tresenberg z Urzędu Marszałkowskiego.

Trudno oczekiwać, że nawet jeśli pierwszy Flirt pojawi się wreszcie w lipcu, to będzie mógł osiągnąć maksymalną prędkość. Wszystko dlatego, że właśnie wtedy na jego trasie pojawią się robotnicy i zajmą się wymianą pochodzącej z lat 60. sieci trakcyjnej (odcinek Katowice Ligota-Tychy). Prace mają się zakończyć przed 1 września, bo wtedy zaplanowany jest przyjazd wszystkich czterech zakupionych Flirtów i uroczyste otwarcie Szybkiej Kolei Miejskiej na trasie Tychy Miasto - Katowice.

Nowe stacje
- Do tego czasu dworce zostaną wysprzątane. Chcemy też uruchomić nowe stacje: Tychy Lodowisko, Tychy Bielska i Tychy Grota-Roweckiego oraz dostosować do rozkładu pociągów rozkład komunikacji miejskiej - mówi Aleksandra Cieślik z tyskiego magistratu.

Na Szybką Kolej Miejską bez ubytków przyjdzie nam poczekać do 2012 lub 2013 roku. Dopiero wtedy mają zostać wymienione torowiska (kolej czeka z tym na pieniądze unijne) i wybudowane nowe dworce.

« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

adamek napisał(a):

a ja nie mam czym dojechac do pracy od pn bo poc 117 likwiduja i nie mam jak wysiasc w szopienicach aby sie przesiasc na 4302 do oswiecimia :( ot podejscie cale pkp

27.06 16:34:17

aso napisał(a):

W odbiegu przed nim jedzie z Zawiercia R-44121, który w Katowicach ma skomunikowanie z R-43022 (bo chyba o tym pociągu mówimy).

27.06 18:06:46

adamek napisał(a):

Dokładnie jest tak mówisz *aso ale pojawia się jedno małe ale; otórz pociągi przyspieczone z Krakowa (np. Karolinka) zatrzymują się w Szopienicach i można się przesiąść, tymczasem wyżej wspomniany Gliwiczanin już nie i aby jechać nim do K-c Gł i tam wsiąść w zaczynający bieg pociąg do Oświęcimia muszę kupić dopłatę do swojego biletu miesięcznego - chociaż nie z mojej winy, nie kursuje poc. 117 i muszę w kółko jeździć na odcinku Szopienice Płd. - Zawodzie - Katowice...

27.06 20:55:12

radziu napisał(a):

"- Do tego czasu dworce zostaną wysprzątane. "

Nosz w morde.

Czy dworce, choć raz, mogłyby być wysprzątane bez okazji?

27.06 22:36:16

Kartograf napisał(a):

Spoko!!
Nowa trakcja od Ligoty do Tychów - git!
A między K-ce Ligotą a K-ce Brynowem Szybka Kolej Miejska w wersji 20 km/h. Niech mnie dzwi nowego Flirta ścisną...

29.06 00:07:19


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!