Taken from transport.wroc.biz
Nowa tramwajowa linia wahadłowa 44 z Zawodzia do Szopienic z powodu remontu torowiska.
Taken from transport.wroc.biz
Najnowszy nabytek PKM Jaworzno - MAN-Göppel NM223.
Taken from transport.wroc.biz
Pierwszy przemalowany na żółto Mercedes Citaro K w PKM Katowice.
Taken from transport.wroc.biz
Krzysztof Pawelec przenumerował małe MAZ-y dodając "0" do dotychczasowego numeru.
Taken from transport.wroc.biz
14 lutego 2014 r. zlikwidowana została linia tramwajowa nr 18 w Rudzie Śląskiej.

Awaria wodociągowa w Gliwicach

25.04.2009

Tagi: Tramwaje Śląskie, infrastruktura – Dodał: Jakub Jackiewicz

25 kwietnia 2009 r. w Gliwicach usuwano awarię wodociągową, tramwaje omijały robotników drugim torem.


W sobotnie popołudnie (od godz. 15 do 22) ekipa przedsiębiorstwa wodociągowego przeprowadzała prace związane z usuwaniem awarii wodociągowej. Rozłożyła się na ul. Dolnych Wałów, dokładnie przy przystanku tramwajowym Gliwice Muzeum.


Tramwaje Śląskie wykorzystały skromną infrastrukturę torową i wdrożyły organizację ruchu nie powodującą żadnych dodatkowych zakłóceń dla pasażerów - tramwaje linii 1 kursowały lewym torem na odcinku od przystanku Gliwice Dworzec PKP (tu znajduje się przejście torowe), wzdłuż ul. Zwycięstwa, aż do odcinka jednotorowego na ul. Dolnych Wałów.


« Poprzedni tekstNastępny tekst »

Komentarze

Do dłuższych dyskusji zapraszamy na forum.

ik 280 napisał(a):

Co za pech, że akurat tam był drugi tor i tzw. przejście torowe. Frankiewicz miałby kolejny doskonały argument, że tramwaje nadają się tylko do likwidacji

26.04 16:22:33

pasazer (II) napisał(a):

Na pewno zaraz Frankiewicz oznajmi, że w ramach optymalizacji kosztów należy ten drugi tor zaorać. A to wszystko z powodu złośliwości sąsiedzkiej. Prezydentem Zabrza jest:
1) Kobieta
2) Protramwajowa
A gdy rozwali się zajezdnię w Gliwicach, to pan prezydent poprawi swoje ego, dając prztyczka w nos pani prezydentowej i mieszkańcom Zabrza (mniejszego o niecałe 10tys. ludzi od Gliwic), że jaki mocarny to on nie jest.

26.04 17:29:59

pasażer km napisał(a):

@pasażer(II)-cały wic polega na tym,że zajezdnia należy do Tramwajów Śląskich,a nie do miasta Gliwice,zajezdnia tylko się znajduje na terenie Gliwic i to nie Franko nią zarządza.Druga sprawa,że Tworząc jakąś linię,która ma przebiegać przez kilka gmin potrzebna jest zgoda WSZYSTKICH gmin,a nie że jedna gmina sobie tak zażyczyła i że tak będzie;innymi słowy jeśli nasza pani prezydent odmówi finansowania autobusów zamiast 1 i 4,to klapa,wtedy
Franko chyba z własnej kieszeni będzie je finansować.Zabrze nie podlega Gliwicom i jeśli koleś chce autobusów,to niech sam za nie płaci.Tak apropos:Ponoć Gliwice nie mają kasy na tramwaje,za to na halę Podium już mają?Czy ta hala jest aż tak niezbędna Gliwicom?

26.04 19:09:49

gliwicok napisał(a):

Jeżeli WASZA pani prezydent nie zgodzi się na dodatkowe autobusy do Gliwic, to WASI obywatele będą mieli problem żeby dojechać, czy to na Politechnikę, czy do KSSE itd. Frankiewicz aż tak bardzo się tym chyba nie zmartwi. Reszta Gliwic też chyba nie.

29.04 02:20:39

pasażer km napisał(a):

@gliwicok-a niby dlaczego ma się zgodzić? bo wy tak chcecie/ty tak chcesz? do Gliwic mamy już stado linii:6,32,156,280,617,840,870,932-ogółem osiem linii.Po co następna?bo tak Gliwice(Frankenstein) powiedziały?Strefa? Opel,Bumar i huta Łabędy zwalniają,więc ta cała "strefa" może umrzeć śmiercią naturalną.BTW z Zabrza na strefę jeździ 280,a na polibudę zdaje się 32.WYSTARCZY W ZUPEŁNOŚCI.Zapamiętaj:ŻADNE MIASTO NIE JEST ZALEŻNE OD GLIWIC.A martwić to wy się zaczniecie,jak ludzie,którzy zostali zwolnieni ze "strefowych" zakładów wyjadą z Gliwic.PS.Kolej też zlikwidujecie?pewnie tak przecież jest PKS Gliwice.

29.04 19:49:33

życzliwy napisał(a):

A wiesz, gdzie sobie możesz włożyć to twoje KSSE?

10.05 17:57:54

dojeżdzający do KSSE napisał(a):

Gdyby nie Opel i KSSE to dziś byliście prowincjonalną pipidówą.

10.05 19:08:38

gliwiczanin napisał(a):

jednak na szczęście nie jesteśmy :) (tą pipidówą)

03.06 12:15:25

mała niedojrzała napisał(a):

@ pasażer km: a czy Wam jest potrzebna Allianz Adolf Arena? przecież gracie w zapleczu Ekstraklasy. widzisz, nie zawsze potrzeby pokrywają się z rzeczywistością. a z Podium nie raz i nie dwa skorzystasz Ty i Twoi znajomi z Zabrza. masz jakiś kompleks na punkcie Gliwic? bo ja nie uważam żeby były lepsze czy gorsze od Zabrza, ale zauważyłam, że wielu Zabrzan wykazuje w stosunku do Gliwiczan dziwną zawiść.

Tramwaje pewnie i tak znikną, taki kraj. trudno, nic nie zrobimy, będziemy musieli się przyzwyczaić do nowej sytuacji, mimo że tramwaj to w Gliwicach jakby nie patrzeć tradycja i klimat.
dziwi mnie tylko, dlaczego manifestacje i przeróżne debaty na temat likwidacji tramwajów dla mieszkańców organizuje się np. w czwartek od 12 do 15, kiedy to NIKT NIE MA CZASU??? czy to pana wymysł, panie Frankiewicz???? wątpię, żeby nasz Prezio pociągnął następną kadencję. i jak na złość, ze stołka zepchną go właśnie owe zlikwidowane gliwickie tramwaje.

03.06 16:35:09

Transportowiec (Pat07) napisał(a):

Pewnie ZF zniszczył tę rurę ;) Nie zdziwiło by mnie to.

25.06 12:55:16


Dodaj komentarz

Ten element został zablokowany, nie ma możliwości dodawania do niego komentarzy lub głosowania.

Komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją. Dziękujemy!